ďťż
Życie jest chwilą, a śmierć wiecznością...
Wariant czasowy Możliwość wielokrotnego istnienia człowieka (czy raczej jego świadomości) w wielu lub tym samym czasie w różnych wiatach. Zgodnie z teorią światów równoległych świadomość musiałaby być podzielona x-krotnie, przy czym nie znałyby się one wzajemnie. W szczególnych okolicznościach (na przykład niestabilna struktura czasoprzestrzeni) jedna świadomość mogłaby na stałe lub czasowo wejść w rolę innej.

Wiedźma Kobieta, która ma magiczną moc, ale wykorzystuje ją do zniszczenia lub nie potrafi korzystać z niej w sposób odpowiedni; nie może rzucać Czarów Dobroci ani Porządania, ale dysponuje władzą miłości, choć jej czary nie są bardzo silne. Należy się ich jednak obawiać, ponieważ mogą robić wyjątkowo perfide rzeczy, takie jak np: morderstwo (za pomocą innej osoby) ale gdy to zrobi - zostanie surowo ukarana i stanie się niewolicą (nałożnicą) Diabła, czego tak naprawde nikt nie chce. . .

Wilkołak Według wierzeń ludowych osoba, która w czasie pełni księżyca przemienia się w wilka. Wiara w wilkołaki rozprzestrzeniona była w całej średniowiecznej Europie. Legendy i podania o wilkołakach znano w Skandynawii, Francji, Niemczech, na Sycylii, w Europie Środkowej i Wschodniej, na Bałkanach i w Grecji. Również w Ameryce, na długo przed wyprawą Kolumba, Indianie żyli w strachu przed wilkołakami. Charakterystycznym motywem legend o wilkołach jest to, że przemiana dokonuje się podczas pełni księżyca. Powszechnie uważa się, że opowieści o "pół człowieku, pół wilku" pochodzą jeszcze z czasów prehistorycznych, kiedy myśliwi odziewali się w wilcze skóry, wierząc, że dzięki temu zyskają moc i odwagę groźnego drapieżnika. Na tej bazie powstały legendy opowiadające o ludziach, którzy - przywdziewając magiczne pasy i okrycia z wilczej skóry - zamieniają się w wilkołaki. W średniowiecznej Europie powszechna była wiara, że czarownicy potrafią zmieniać się w wilki, kiedy chcą wyrządzic komuś krzywdę, natomiast w legendach niektórych ludów słowiańskich wilkołaki po śmierci zamieniały się w wampiry.

Wolitacja Termin oznaczający latanie w powietrzu, bliski lewitacji, autolewitacji.

Wziącie Inaczej uprowadzenie bądź abdukcja. Nagła wizyta na pokładzie UFO, odbywająca się przy wyłączonej świadomości uprowadzanej osoby. Wzięcia rozpoczynają się zazwyczaj obserwacja jasnego światła, po czym następuje utrata świadomości i transport świadka na pokład UFO. Wzięcia wiążą się w znacznej większości przypadków z przeprowadzonymi w czasie ich trwania badaniami na uprowadzonych osobach. Badane jest cale ciało, ze znacznym ukierunkowaniem na głowę i jej narządy, brzuch i genitalia wziętej osoby. Najczęściej badanie kończy się pobieraniem nasienia od mężczyzn i komórek jajowych od kobiet, rzadziej odbyciem stosunku seksualnego z przedstawicielka Obcej rasy. Po tych czynnościach następuje z reguły implantacja oraz odtransportowanie wziętej osoby na miejsce uprowadzenia. Wzięcia osób maja z reguły miejsca w nocy, w czasie snu, w czasie dłuższych przejazdów samochodem bądź samotnych wypraw w odludne miejsca. Wzięcia wiążą się ze specyficznymi objawami w rodzaju syndromu spowolnionego czasu, syndromu zagubionego czasu, zaniku pamięci bądź pamięci ekranowej, późniejszej bezsenności i koszmarów, stałego zmęczenia, osłabienia oraz bólów głowy. W określeniu tego, co działo się z ofiara w czasie samego wzięcia pomocna jest hipnoza regresyjna.

(Encyklopedia Zjawisk Paranormalnych)[/b]
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • anonymous17.opx.pl